Rok 2022 byl už 50. rok mého modelářského snažení :)28.11.2022 - F5L/ERES - zveřejněn celostátní žebříček za rok 2022.

Trenér kategorie F5L zveřejnil na www.res.cz žebříčky za letošní sezónu. Musím se přiznat, že mě 7. místo potěšilo. Na to že jsem letěl jen 3 závody je to úspěch. Musím se této krásné kategorii více věnovat.

ERES08.10.2022 - RCEV - Nová Paka 2. závod.

Další 100" soutěž, pro mě letošní poslední. A mám o čem přemýšlet a hlavně si kladu za cíl více trénovat. V Pace to byla tentokrát zas pekelná soutěž, začali jsme létat až kolem 11. hodiny. Pro mlhu to prostě nešlo. I tak se modely v prvních kolech ztrácely ve výšce už kolem 100 až 140 metrů. První kolo se mi povedlo, témeř maxo. To mi radil Jirka Tůma a vše vypadalo nadějně. Ovšem druhé až páté kolo to bylo vždycky kolem pěti minut a....to nestačilo. První tři kola jsem letěl s Djangem a druhá tři kola s Limitem, to už víc foukalo ale definitivně mlha resp. nízká základna mraků zmizela až na šesté kolo a to jsem letěl přes devět minut a vcelku solidně přistál. Díky moc všem pomocníkům a to Jirkovi Tůmovi, Karlovi Krenčovi, Martinu Horákovi a Honzovi Kubicovi, kteří mě časoměřili a také radili. Honza K. mě tentokrát přelétal, cíle nebylo bohužel dosaženo :( :), gratuluju Honzo. No zas to bylo školení jak se dá lítat i za velmi nepříznivých podmínek. Celkově to dalo 17. místo z 22 pilotů.
Zde odkaz na článek o soutěži v Nové Pace a Hořicích - autor - Jan Kubica..
24.09.2022 - Všeňská ERESka, létaná na klubovém letišti MK Mnichovo Hradiště.

Poslední soutěž ERES v sezóně 2022. Spolupořádal jsem ji s kolegy MK Mnichovo Hradiště na našem klubovém letišti u Horní Bukoviny. Krásné počasí a nádherné lety. Letělo 14 pilotů, já si výborně zalétal a dalo to 7. místo. Poslední 3 lety mi dělal pomocníka termický guru - volňáskář Roman Kalandra. Je neuvěřitelné jak moc to pomůže když radí ten, kdo o tom něco ví. To si člověk ten soutěžní let užije. Pro příští rok plánuji 2 soutěže ERES a to na jaře a na podzim.

Zde odkaz na krásné fotky od Pavla Bačiny - díky moc.


foto Pavel Bačina - stupně vítězů - zleva 2. Jenda Kulich, 1. Ivo Kulich a 3. Petr Břinčil.
11.06.2022 - RCEV - Horní Branná 2. závod.

Další 100" soutěž. Soutěžní maraton pokračuje jinou kategorií. Počasí bylo skvělé, moc nefoukalo a bylo téměř jasno kolem 10:00 se začaly tvořit obláčky. Občas to pekelně nosilo, občas to taky padalo. Mě se naštěstí padání vyhnulo. Díky vynikající nápovědě Martina Horáka se mi povedlo neuvěřitelné a to 4. místo ve 100" tedy RCEV. Díky moc Martine, objednávám si tě na další závod :). Je to historicky můj nejlepší výsledek v této kategorii. Co mě hodně těší že ze 6 startů se povedlo 5 přes 9 minut! Taky přistání byly vcelku dobré, žádná nula 3 krát 50 což je plný počet bodů v RCEV, jednou 45, jednou 40 a jednou 35. Stále se však mám se co učit. Na 10 minut letu jsem potřeboval 173,6m což v tomto kritériu bylo v soutěži 12. místo (ještě že je to jen pomocný ukazatel :) ). Protože téměř nefoukalo létal jsem to s Djangem, to líp ovládám než Limita. A co mě těší moc, že jsem opět přelétal, doufám že stále ještě kamaráda, Honzu Kubicu. Ten zas udělal krásnou fotoreportáž zde:

Zde odkaz na Honzův článek na webu rcex.cz.


5.06.2022 - můj druhý závod ERES v roce 2022.

Poprvé jsem létal na letišti v Podhořanech a dařilo se 4. místo z 19 pilotů. Závod se letěl na 5 kol z 10 startovišť. Takže se letěly v každém kole jen 2 skupiny. Počasí bylo fajn, jen víc foukalo a vzduch byl totálně rozbitý. A tak maxim moc nebylo, v některých kolech jsem udělal i 3 pokusy. Do dvoukolového finále postupovalo 6 pilotů. Byli to: Ivo Kulich, Jenda Kulich, Libor Pechan, Milan Benda, Honza Kubica a já. Vyhrál Ivo, ostatní můžete vodět dole.
Tady nádherné fotky nafotil je Honza Kubica, tak jsem neodolal a dal je sem. Díky Honzo, fotíš výborně.

S modely jsou tu finalisté: Milan Benda, VP, Libor Pechan, Ivo Kulich, Jan Kubica a vpředu sedí Jan Kulich. Zády k nám fotí ředitel soutěže Miloš Minařík.A tady je odkaz na Honzův článek na webu rcex.cz.Zde ještě trenérský článek na res.cz.

14.05.2022 - RCEV - Horní Branná.

Další 100" soutěž. Opět hned po týdnu, soutěžní maraton pokračuje. Počasí výborné a větrné, i když tam místy vzduch nebyl tak většinou to hezky nosilo. Naladění letadla Limit moc nepomohlo, Jirka Tůma se mě snažil koučovat a taky to moc nepomohlo :( . Mám se co učit. Prý lítám moc kulatý kruhy jako akrobat :). S výsledkem nejsem moc spokojen, pilotáž stála za nic. Nic to nemění na tom, že jsem přelétal Honzu Kubicu.


Honza o tom píše tady.7.05.2022 - RCEV - Hořice.

Další 100" soutěž. Hned po týdnu, Před závodem jsem lehce doladil Limita a opravil Django - výměna pohonu. Počasí výborné, i když tam místy vzduch nebyl tak většinou to hezky nosilo. Po ranním klidu, kdy jsem létal s Djangem dvě kola, začalo pofukovat a tak jsem vytáhl Limita. No nicméně ve 4. kola zase letělo Django, potože moc nefoukalo. Zbytek kol jsem však odlétal s Limitem ptorože v Djangu odešlo servo na klapce :( , ach jo. Furt se něco s..e. Přestože jsem dolétal na 15. místě, tak jsem byl spokojen. Navíc proto, že mi Jirka Tůma, výrobce Limita pomohl éro naladit. Díky moc Jirko. Uvidíme co to přinese na příští soutěži.


A tady zase Honza Kubica s pěknými obrázky a komentáři.
30.04.2022 - RCEV - Nová Paka.

Můj první závod letošní sezóny v kategorii RCEV. Letěl jsem s úplně novým modelem od Jirky Tůmy a to s Limitem. Přestože jsem s ním v tréninku něco nalétal, tak se ukázalo, že vlastně nemám zalétaný model. A protože v Djangu new odešel pohon, tak jsem musel létat s modelem který nemám moc v ruce. Dalo to 16. místo ze 17 pilotů. I když ve druhém kole jsem se pochlapil, viz. obrázek, tak od třetího kola to za moc nestálo. Chce to víc tréninku a hlavně klidu, moc nepáčkovat :) a věřit, že se termika objeví i kyž jsem v 10 metrech :) .


A tady moc fajn článek s pěknými obrázky od Honzy Kubicy.

16.4.2022 - ERES - Neratovice.

První závod letošní sezóny. LMK Neratovice pořádal první letošní závod v kategorii dvoumetrových elektrovětroňnů - ERES. Počasí nic moc, zima a dost fučelo. Letělo 17 pilotů z toho 4 junioři. K mé velké radosti jsem z 5. místa postoupil do finále. A celkově to pak dalo na 4. místo - PARÁDA!

A tady opět moc pěkná fotoreportáž - od Pavla Bačiny.


A také zde ještě trenérský zhodnocující článek Ládi Buška - Aviatora.