23.9.2023 - Sobotní ERES/F5L na našem klubovém letišti. Dalo to 6. misto z 20 pilotů, paráda. Dokonce jsem byl 5. z dospělých.


Moje druhá letošní soutěž co se týče pořadatelství. Díky moc za pomoc Arnoštovi Vajzrovi, dělal startéra, Pavlovi Procházkovi, zapisoval výsledky do PC. Taky díky moc náčelníkovi klubu Alešovi Rychlému za skvělou přípravu letiště. Soutěž se povedla, protesty se nekonaly, počasí nezlobilo, jen kolem poledne nebyla termika a dost foukalo.

A tady můj záznamový lístek ze soutěže.

foto".Já a náčelník Aleš Rychlý.

foto".A všichni soutěžící.

foto".A tady trenérský komix. Chacha. Je to i s odkazem na výsledky.

foto".

26.8.2023 - Sobotní RES KŽ na letišti v Jelenicích. Dalo to 17. misto z 19 pilotů, no nic moc.


Moje druhá letošní RES soutěž. V této kategorii se mi letos moc nedaří. Líp se mi lítá ERES. Parta byla dobrá, ráno jsme museli asi 2 hodiny čekat protože pršelo. Pak se soutěž rozjela, ale asi 3 x se museli přetahovat gumy protože se stále otáčel vítr. Dva povedené starty z 5, to opravu není nic extra.

A tady můj záznamový lístek ze soutěže.

foto".A všichni soutěžící. Foto Pavel Bačina.

foto".

21.8.2023 - Nedělní zlončický elektroRES - ERES na pohodu. Dalo to 6. misto ze 28 pilotů - SUPER :) .


Moc fajn soutěž ERES. Letělo se na 7 kol a jedno se škrtalo. Dařilo se mi. Vzájemně jsme si pomáhali s Martinem Horákem (díky kámo), pokud jsme letěli proti sobě tak mi pomohl kamarád Karel Krenč. Bylo fajnové termické počasí s občasnými výpadky, opakoval jsem jen v 7. kole. Bylo ale hrozné vedro. Celou soutěž jsem letěl se Nowindem s motýlkovými ocasními plochami. Byl to můj první závod po autohavárii a zranění, které si vyžádalo víc jak dvouměsíční léčení. Už mi to závodění a parta kolem moc chyběla. Jsem rád, že jsem zpět :) .
A tady můj záznamový lístek ze soutěže.

foto".více si můžete přečíst zde:

foto".a zde:

foto".28.5.2023 - Nedělní neratovický elektroRES 23/2 - Memoriál Vladimíra Hvězdy. 4. misto ze 13 pilotů - SUPER :) .


Moc fajn soutěž ERES. Letělo se na 7 kol a jedno se škrtalo. Dařilo se mi. Vzájemně jsme si pomáhali s Martinem Horákem, pokud jsme letěli proti sobě tak mi pomohli kamarádi Petr Břinčil a Václav Dvořák. Ředitelem soutěže byl Jirka Hvězda, takže to odsejpalo. Bylo fajnové termické počasí s občasnými výpadky, opakoval jsem jen ve dvou kolech. Celý závod jsem letěl s křídly Nowind na trupu elektro Resík s klasickými ocasními plochami.

foto".foto".více si můžete přečíst zde:

foto".a zde:

foto".21.5.2023 - F3L Roudnice nad Labem.


Po dlouhé době jsem závodil v kategorii RES, tentokrát v Roudnici nad Labem. Foukalo přes Říp a bylo to značně turbuletní. Dvě kola jsem letěl s Nowindem a dvě kola se Starcrossem. Moc to nepomohlo opakovaček byla spousta. Díky moc za pomoc Petrovi Břinčilovi, Václavu Dvořákovi a Jendovi Kulichovi. Výsledky nic - nic moc. Každý let byl tak kolem 2:30, tedy kompletní spláchnutí. Takže to ve výsledku dalo 18. místo z 20. Výsledovku nemám, dosud ji pořadatel nedal do Sorg kalendáře.


7.5.2023 - Jarní F5L Podhořany 2023 - 26 pilotů 6 kol a jedno se škrtalo. 10 pilotů pak postoupilo do dvoukolového finále.


V základní části se mi podařilo neuvěřitelné, po šesti kolech jsem byl na druhém místě. Na kdyby se nehraje, ale přeci jen kdyby se neškrtalo byl jsem dokonce první. A pak prvních 10 tedy letělo finále. Jako celý den se neustále měnily podmínky. Někdy letěli všichni maxo, někdy se bralo vítězství v kole i za 4 a půl minuty. Mě se v prvním finálovém kole nedařilo. I v opakovaném startu to dalo jen 2 minuty a 26 vteřin a přistání za nulu :( . Brrrr. Druhé finálové kolo jsem dal za 6 minut a 27 vteřin s přistáním za 90 bodů. Takže moc fajn výsledek. Ale bohužel to dalo "jen" na 10. místo. Nemám rád finále.
Útěchou mi je, že do celostátního žebříčku zapisuju 991,90 bodů. A to je moc fajn výsledek :). Do žebříčku jde totiž výsledek základní části. Pro úplnost dodám jen že kolega Karel Duňka se ve čtvrtém kole strazil s jiným modelem. Byl z toho pád a rozbitý model. Náhradní meměl a tak skončil na posledním místě. A to měl v druhém kole 1000.

A tady můj záznamový lístek ze soutěže.

foto".více si můžete přečíst zde:

foto".22.4.2023 - Mnichovohradišťská jarní ERES 2023 - 16 pilotů 6 kol a jedno se škrtalo.


Více se dočtete v článku na www.rcex.cz. Kliknutím na obrázek se tam dostanete. Já jsem v prvním kole pro technický problém zanuloval a pak se moc nedařilo, chuť jsem si spravil v posledním kole kdy to dalo maxo. celkově 14. Z pohledu pilota nic moc, z pohledu ředitele soutěže fajn soutěž bez protestů. Dokonce jsme sklidili závěrečný potlesk. Poděkování patří Alešovi Rychlému, Karlovi Duňkovi, Pavlu Procházkovi za pomoc při pořádání soutěže. A nesmím zapomemnout na Arnošta, který celou soutěž moderoval a řídil. A také musím pogratulovat Karlovi Duňkovi, byla to jeho první soutěž ERES/F5L a dolétal 4. Paráda :) .

foto".A tady můj záznamový lístek ze soutěže ... no nic moc.


foto".A tady můj RESík Cross. Za mnou Karel Duňka. Foto Pavel Bačina.


foto".16.4.2023 - Mikrosoutěžička ERES na Všeni - 6 pilotů 10 kol a jedno se škrtalo. Více se dočtete v článku na www.rcex.cz. Kliknutím na obrázek se tam dostanete. Díky Honzo za nápad zalétat si mikrosoutěž místo zrušené neratovické soutěže. Foto Jan Kubica.


foto".