19.5.2024 - F5L soutěž Neratovice.


Neuvěřitelné se stalo skutečností. Poprvé jsem vyhrál závod kategorie elektrovětroňů F5L.
1. místo z 19 pilotů. Musím moc poděkovat Martinovi Horákovi a Liborovi Pechanovi za měření mých letů a hlavně za nápovědu. Celý závod jsem si užíval. Ze 6 kol jsem zaletěl 3 plná maxima, ale v pěti kolech jsem bral 1000 bodů. Jen první kolo jsem letěl na čtvrtý pokus 2:18 :(. A to bylo taky moje škrtací kolo. V druhém kole sice jen 3:16 a celkem dobrý přistání, ale nikdo neletěl víc nebyl tam vzduch. Tak to dalo první 1000. Pak už se jen dařilo. V pátem kole to sice nebylo maxo, ale 5:27 a přistání nic moc i tak dalo 1000 bodů. Šesté kolo nebylo úplně jednoduché, ale včas jsem opakoval a zaletěl maximum s přistáním jakž takž. Více se dá dočíst opět od Honzy,je to neúnavný a hlavně rychlý zpravodaj.

F5L závodvítězové

zleva 2.místo Karel Krenč, 1.místo VP, 3.místo Martin Horák - foto Jan Kubicavítězové

lístek s výsledky jednotlivých kolvýsledovka

8.5.2024 - F5L soutěž LMK Hořice letiště Domoslavice.


V Hořicích jsem nezažil, že by nefoukalo :(.
14. místo z 16 pilotů. To se nedá komentovat, hlavně výsledek posledního kola, to jsem letěl 2:38 min :( a nezaletěl za celý sedmikolový závod ani jedno maximum. Nějak se mi na začátku sezóny moc nedaří. Ostatně to moc pěkně popsal Honza.

F5L závod

výsledovka28.4.2024 - F5L soutěž Klubové letiště MK Mnichovo Hradiště.


První náš závod v roce 2024. Ještě bude jeden v září. Závod jsem pořádal spolu s kolegy z našeho MK Mnichovo Hradiště.
9. místo z 18 pilotů. S výsledkem jsem byl spokojen. Pořádat závod a k tomu ještě létat je vždy fuška. Honza Kubica se opět rozepsal a napsal to na svém webu rcex.cz. A trenér Láďa Bušek na webu res.cz udělal obrázkovou reportáž. Díky.

F5L závod F5L závod
výsledovka26.4.2024 - ZERO z 3D tisku


Kamarád Tomáš Ciniburk mě přesvědčil abych vyzkoušel letadlo z 3D tisku a hned mi jeden kousek vytiskl. Tak jsem získal ZERO a poprvé lepil letadlo z 3D tiskárny. Je to něco jiného, ale je to fukční a jde to velmi rychle. Prakticky za 2 dny bylo hotovo. Létá skvěle a je to dobré modelářské odreagování.

zero
14.4.2024 - RETRO PM.


Vyzkoušel jsem taky historiky. Vybral jsem si novou kategorii RETRO PM. Získal jsem Graupnerovo Amigo II, opatřil ho na pylonu pomocným motorem a zkusil to. Dalo to 5. místo ze 6 pilotů, srandu jsme si užili. Pro lepší výsledky to bude chtít sundat pylon a dát motor do čumáku :). Zas je co dělat :).

výsledovka amigo
7.4.2024 - F5L soutěž letiště Podhořany.


První vyfoukaný závod sezóny 18. místo z 28 pilotů. Moc se mi nedařilo. Hezký článek co napsal na svém webu Honza Kubica.

F5L závod
výsledovka2.3.-3.3.2024 - soustředění F5L s létáním a školením - letiště Aeroklubu Staňkov.


O tomto víkendu jsem se s přítelem Aviatorem zúčastnil soustřění pilotů kategorie F5L. Vedl a pořádal ho Honza Kubica a místní modelářská posádka ve Staňkově v čele s Pavlem Bejčkem. Na programu bylo létání, a školení o aerodymanice, psychologii pilota - modeláře a samozřejmě povídání o létání. Bylo nás tam kolem 15 kousků, pivo a jídlo bylo sqělý. A vůbec byla to fajn akce. Díky pánové, příště přijedu zas :). Kliknutím na obrázky můžete vidět video od Aviatora a druhý obrázek vám zobrazí článek co napsal na svém webu Honza Kubica.

soustředění soustředění1.2.2024 - Fokker D VIII.


ROZPRACOVÁNO.

Pustil jsem se do stavby něčeho trochu jiného než jsou větroně. Na popud kolegy a kamaráda Romana Švestky jsem se pustil do stavby Fokkera D VIII. Roman stavi jeden kus a já druhý. Ve dvou se to lépe táhne :) . Je to pravda protože se navzájem popoháníme, konzultujeme a podobně. Každý navíc umí něco jiného a tak si vzájemně vypomáháme. A to i dodavvatelsky. Více uvidíte v albu. Obrázky tam dáváme oba. Album je živé, obrázky přibývají tak jak stavba běží.

stavba1.1.2024 - Dokončena stavba ERESky Starcross po kliknutí na obrázek dole se můžete podívat na stavbu, test připravuji. Nebo také najdete odkaz v části "RES/ERES"


stavbapf2024".